Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Kanonizacja bł. Jana Pawła II materiały do katechez i nie tylko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  Niedziela, 31. 08. 2014r., XXII Niedziela zwykła

 

Remont - nowe zdjęciaWitamy wszystkich zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii. Dziś  na mszy św. o godz. 15.00 pragniemy podziękować za trudne tegoroczne żniwa i za trud rolniczej pracy. Kolekta przeznaczona są na zakup miedzi i prace remontowe wieży kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele  i te składane na konto  w banku. Dziś odpust w Warszowicach – nie będzie nieszporów.

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w poniedziałek 1 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli. Dzieci kl. I prosimy o przyniesienie swoich tornistrów - poświęcimy książki i przybory szkolne.

Wyjątkowo odwiedziny chorych we wtorek w Mizerowie, a w środę w Brzeźcach. Prosimy chorych dziś zgłosić w zakrystii.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Po rannych mszach św. zapraszamy na nabożeństwa.

W każdy czwartek o godz. 17.00 msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z Mizerowa i Brzeźc do licznego udziału w tych cotygodniowych mszach św. Prosimy rodziców by przypominali swoim pociechom o udziale w tej mszy. W najbliższy czwartek przewodniczy kl. VI z Brzeźc.

W piątek o godz. 17.00 Godzina Święta, zachęcamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” , a w nim m.in.: Czy wojna może być sprawiedliwa, Szturmujemy Irak różańcem, O istocie problemu ks. Wojciecha Lemańskiego, Pustynia w mieście, Subiektywny przewodnik wyborczy, Kieszonkowe dawać, czy nie dawać i wiele innych ciekawych artykułów. Dla chorych mamy nowy numer miesięcznika „Apostolstwa chorych”, a dla dzieci „Małego Gościa”.

Od 8 – 11września pragniemy zorganizować Pielgrzymkę na Litwę.  Zapisy dziś w zakrystii. Proszę przynieść dowód osobisty i całą wpłatę.

 Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

Dofinansowanie na remont kościoła

 

 

Galeria  Remont wieży 2014W dniu 16 czerwca br. rozpoczęły się roboty konserwatorskie w ramach projektu
pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2”. Głównym celem projektu jest odbudowa i poprawa stanu dziedzictwa kulturowego poprzez remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w M.B. Szkaplerznej. Koszt całkowity zadania wynosi ponad 400 000 zł, z czego dotacja stanowi 50%. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

 

 

Ogłoszenie o wyborze oferty.
Brzeźce, dnia 9.06.2014 r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej ul. Pokoju 1, 43-200 Brzeźce, informuje, iż na realizację projektu pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w. M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2 „Remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w. M.B.Szkaplerznej” dofinansowanego w ramach działania „Odnowa
i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 złożono następującą ofertę;

1. KONIOR Firma Projektowo Budowlana sp.j. Andrzej Konior, Krzysztof Konior,
40-014 Katowice, ul. Mariacka 9 – cena brutto 398 426,84 zł

Po sprawdzeniu oferty z warunkami zapytania wybrano ww. ofertę.

Proboszcz Parafii w Brzeźcach
Ks. Karol Matera


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat