Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Kanonizacja bł. Jana Pawła II materiały do katechez i nie tylko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  Niedziela, 21. 09. 2014r., XXV Niedziela Zwykła

Witamy wszystkich zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy dziś w modlitwach o pracownikach naszego radia i wydawnictw prasowych. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 14.30.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

W środę swoje imieniny obchodzi ks.bp senior Gerard Bernacki, a w piątek ks.abp Damian Zimoń. Pamiętajmy w modlitwach o naszych biskupach. Po mszy św. w środę o godz. 18. 30 spotkanie w kościele z rodzicami dzieci kl. II przygotowujących się do I Komunii Św.

W każdy czwartek o godz. 17.00 msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z Mizerowa i Brzeźc do licznego udziału w tych cotygodniowych mszach św. Prosimy rodziców by przypominali swoim pociechom o udziale w tej mszy. W najbliższy czwartek przewodniczy kl. V z Mizerowa.

W piątek o godz. 17.00 Godzina Święta, zachęcamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” , a w nim m.in.: Pytania do Islamu, Rękoczyny przed meczetem w Gdańsku, Drugi kalifat, Poprawianie państwa, Mamy zmieniają świat, Karol- czyli świt Europy, Sopot idzie na wojnę z biznesem erotycznym, Abp Gawlina świadek polskiego losu i wiele innych artykułów. Dla chorych mamy nowy październikowy numer miesięcznika „Apostolstwa chorych”.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont wieży kościoła. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na tacę, kopertowe i na konto w Banku.

 

 

Dofinansowanie na remont kościoła

 

 

Galeria  Remont wieży 2014W dniu 16 czerwca br. rozpoczęły się roboty konserwatorskie w ramach projektu
pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2”. Głównym celem projektu jest odbudowa i poprawa stanu dziedzictwa kulturowego poprzez remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w M.B. Szkaplerznej. Koszt całkowity zadania wynosi ponad 400 000 zł, z czego dotacja stanowi 50%. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

 

 

Ogłoszenie o wyborze oferty.
Brzeźce, dnia 9.06.2014 r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej ul. Pokoju 1, 43-200 Brzeźce, informuje, iż na realizację projektu pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w. M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2 „Remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w. M.B.Szkaplerznej” dofinansowanego w ramach działania „Odnowa
i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 złożono następującą ofertę;

1. KONIOR Firma Projektowo Budowlana sp.j. Andrzej Konior, Krzysztof Konior,
40-014 Katowice, ul. Mariacka 9 – cena brutto 398 426,84 zł

Po sprawdzeniu oferty z warunkami zapytania wybrano ww. ofertę.

Proboszcz Parafii w Brzeźcach
Ks. Karol Matera


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat