Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Kanonizacja bł. Jana Pawła II materiały do katechez i nie tylko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  Niedziela, 20. 07. 2014r., Odpust Matki Bożej Szkaplerznej

 

Witamy wszystkich zgromadzonych na mszy odpustowej ku czci NMP z Góry Karmel- Matki Bożej Szkaplerznej. Niech nasza Matka usłyszy nasz dziękczynny śpiew i modlitwę za wszystko co przez Jej ręce daje nam ukochany Bóg Ojciec. Witamy sumistę i wspaniałego kaznodzieję ks. Roberta Kaczmarka z Katowic. Kolekta przeznaczona jest na remont wieży naszej świątyni. Dziś możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Uroczyste nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 16.00. Na nieszporach przyjmujemy chętnych do Bractwa Szkaplerza Świętego. Prosimy o wcześniejsze zapisy. Zachęcamy do nabycia „Szkaplerza”.

Jutro w poniedziałek o godz.8.00 msza św. za wszystkich zmarłych Parafian. Zalecenia na tę mszę św. można składać w zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej. Myjącym kościół i dom katechetyczny, sprzątającym obejście wszystkim za wszystko składam serdeczny Bóg zapłać. Dziękujemy Pani Danucie Harazin za pięknie ułożone kompozycje kwiatowe. Pani Beacie i rodzinie za sponsoring.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej,  polecamy kolejny numer  „Gościa Niedzielnego” , a w nim m.in.: Zlecenie na profesora, Nie odłożę sumienia, Niezły bigos, Chrześcijanie protestują a rząd robi swoje  i wiele innych ciekawych artykułów.

W czwartek o godz. 17.00 msza św. wakacyjna dla dzieci.

W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku i pogody. Pamiętajcie o codziennej modlitwie i niedzielnej mszy św.

Trwa remont wieży naszego kościoła. Bardzo prosimy o modlitwę wszystkich parafian o Boże błogosławieństwo i bezpieczeństwo w tych trudnych pracach. Prosimy wszystkich chorych o pomoc, by ofiarowali swe cierpienia w tej intencji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele  i te składane na konto  w banku.

 

 

Dofinansowanie na remont kościoła

 

 

Galeria  Remont wieży 2014W dniu 16 czerwca br. rozpoczęły się roboty konserwatorskie w ramach projektu
pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2”. Głównym celem projektu jest odbudowa i poprawa stanu dziedzictwa kulturowego poprzez remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w M.B. Szkaplerznej. Koszt całkowity zadania wynosi ponad 400 000 zł, z czego dotacja stanowi 50%. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

 

 

Plebiscyt Dziennika Zachodniego na Najpiękniejszy kościół w powiecie pszczyńskim.

Dziennik Zachodni już po raz drugi zaprasza do udziału w plebiscycie na Najpiękniejszy kościół wszystkich, którzy czują się związani ze swoim kościołem. Dwa lata temu, w trakcie pierwszej edycji plebiscytu, internauci oddali najwięcej głosów na nasz kościół w Brzeźcach, który tym samym zdobył tytuł Najpiękniejszego kościoła w powiecie pszczyńskim. Jak będzie w tym roku?

Zachęcamy do głosowania. Informacje i odnośniki do strony z plebiscytem można znaleźć na stronach: brzezce.info oraz parafiabrzezce.pl

Codziennie można oddać pięć głosów na nasz kościół. Głosowanie trwa do końca lipca. Aby głosowanie było skuteczne, głosy na nasz kościół trzeba oddawać codziennie.

Dziennik Zachodni informuje, iż nagrodą będzie wspólne zdjęcie wszystkich parafian na tle Najpiękniejszego kościoła oraz artykuł w gazecie.

Oto link: http://pszczyna.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/mb-szkaplerznej-brzezce,9188,196948,t,id,kid.html

 

 

 

 

 

Ogłoszenie o wyborze oferty.
Brzeźce, dnia 9.06.2014 r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej ul. Pokoju 1, 43-200 Brzeźce, informuje, iż na realizację projektu pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w. M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2 „Remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w. M.B.Szkaplerznej” dofinansowanego w ramach działania „Odnowa
i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 złożono następującą ofertę;

1. KONIOR Firma Projektowo Budowlana sp.j. Andrzej Konior, Krzysztof Konior,
40-014 Katowice, ul. Mariacka 9 – cena brutto 398 426,84 zł

Po sprawdzeniu oferty z warunkami zapytania wybrano ww. ofertę.

Proboszcz Parafii w Brzeźcach
Ks. Karol Matera


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat