Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Kanonizacja bł. Jana Pawła II materiały do katechez i nie tylko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  Niedziela, 27. 07. 2014r., XVII Niedziela zwykła

 

Witamy wszystkich zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii. Prośmy dziś Boga o odwagę, aby podobnie jak król Salomon, poprosić o umiejętność rozróżniania dobra i zła. Kolekta na remont wieży kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystości odpustowej parafianom, gościom, orkiestrze, strażakom, pocztom sztandarowym, niosącym obrazy, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom w bieli. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowane kwiaty i wszystkim za ofiary na remont wieży kościoła.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do sakramentu pojednania i Komunii św. wynagradzającej. W I czwartek  o godz. 8.00 msza św. w int. uświęcenie duchowieństwa i nowe powołania z parafii, a w I piątek msza św. za parafian , czcicieli NSPJ i o błog. dla remontu wieży kościoła.

W czwartek o godz. 17.00 msza św. wakacyjna dla dzieci.

W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W sobotę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny pod zwykłymi warunkami.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku i pogody. Pamiętajcie o codziennej modlitwie i niedzielnej mszy św. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej,  polecamy kolejny numer  „Gościa Niedzielnego” , a w nim m.in.: Jak matka Teresa wychowywała pewnego księdza, Kłopoty kampanii Węglowej, Co to jest śmierć mózgu i jak ją się stwierdza, Korea oczekuje Papieża, Polska pod równikiem, Zaproszenie do SS. Klarysek  i wiele innych ciekawych artykułów.

Trwa remont wieży naszego kościoła. Bardzo prosimy o modlitwę wszystkich parafian o Boże błogosławieństwo i bezpieczeństwo w tych trudnych pracach. Prosimy wszystkich chorych o pomoc, by ofiarowali swe cierpienia w tej intencji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele  i te składane na konto  w banku.

Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Dofinansowanie na remont kościoła

 

 

Galeria  Remont wieży 2014W dniu 16 czerwca br. rozpoczęły się roboty konserwatorskie w ramach projektu
pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2”. Głównym celem projektu jest odbudowa i poprawa stanu dziedzictwa kulturowego poprzez remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w M.B. Szkaplerznej. Koszt całkowity zadania wynosi ponad 400 000 zł, z czego dotacja stanowi 50%. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

 

 

Plebiscyt Dziennika Zachodniego na Najpiękniejszy kościół w powiecie pszczyńskim.

Dziennik Zachodni już po raz drugi zaprasza do udziału w plebiscycie na Najpiękniejszy kościół wszystkich, którzy czują się związani ze swoim kościołem. Dwa lata temu, w trakcie pierwszej edycji plebiscytu, internauci oddali najwięcej głosów na nasz kościół w Brzeźcach, który tym samym zdobył tytuł Najpiękniejszego kościoła w powiecie pszczyńskim. Jak będzie w tym roku?

Zachęcamy do głosowania. Informacje i odnośniki do strony z plebiscytem można znaleźć na stronach: brzezce.info oraz parafiabrzezce.pl

Codziennie można oddać pięć głosów na nasz kościół. Głosowanie trwa do końca lipca. Aby głosowanie było skuteczne, głosy na nasz kościół trzeba oddawać codziennie.

Dziennik Zachodni informuje, iż nagrodą będzie wspólne zdjęcie wszystkich parafian na tle Najpiękniejszego kościoła oraz artykuł w gazecie.

Oto link: http://pszczyna.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/mb-szkaplerznej-brzezce,9188,196948,t,id,kid.html

 

 

 

 

 

Ogłoszenie o wyborze oferty.
Brzeźce, dnia 9.06.2014 r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej ul. Pokoju 1, 43-200 Brzeźce, informuje, iż na realizację projektu pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w. M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2 „Remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w. M.B.Szkaplerznej” dofinansowanego w ramach działania „Odnowa
i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 złożono następującą ofertę;

1. KONIOR Firma Projektowo Budowlana sp.j. Andrzej Konior, Krzysztof Konior,
40-014 Katowice, ul. Mariacka 9 – cena brutto 398 426,84 zł

Po sprawdzeniu oferty z warunkami zapytania wybrano ww. ofertę.

Proboszcz Parafii w Brzeźcach
Ks. Karol Matera


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat