Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Ogólna liczba wizyt:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


22. 11. 2015r., Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

Witamy wszystkich na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę odpust w katedrze katowickiej. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, można zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

23 listopada jutro w poniedziałek o godz. 15.30 odbiór z naszej Parafii zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pomóżmy budować nowe szkoły, szpitale czy studnie. Pomóżmy w akcji zbierania tego sprzętu.

W czwartek godz..17.00 msza św. szkolna dla uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy również rodziców tych dzieci. Przewodniczą kl. V z Mizerowa.

Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in.: Kalendarz z papieżem Franciszkiem, Zamach w Paryżu, Nawrócony z Islamu, Papież, święci i islamiści, Rząd silnych osobowości, Pies w kosmosie  i wiele innych ciekawych artykułów. Dla dzieci mamy nowy numer Małego Gościa.  

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i wpisu do Księgi Abstynencji. Zachęcamy też do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, lampionów. Dzieci zapraszamy na msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a we wtorek o godz. 8.00. Od wtorku przyszłego tygodnia rozpoczynamy tradycyjną kolędę, duszpasterskie odwiedziny rodzin. Terminy podane na stronie internetowej parafii i w naszej gazetce. Prosimy wiernych o zapoznanie się z terminami.

Od dziś rozprowadzamy świece wigilijne, duże w cenie 12 zł, a małe po 5 zł. Można również nabyć opłatki wigilijne – ofiara na remont wieży.

 

 

Harmonogram odwiedzin duszpasterskich 2015 / 2016 KLIKwLINK

 


 

 

 

Harmonogram troski o czystość kościoła rodziców dzieci komunijnych 2015 / 2016 KLIKwLINK

 

 

 

 

W dziale Dwutygodnik publikowane są archiwalne wydania SZKAPLERZA KLIKwLINK

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat