Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Ogólna liczba wizyt:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 26. 04. 2015r., IV Niedziela Wielkanocna

 

Witamy wszystkich obecnych na mszy św. w Niedzielę Dobrego Pasterza. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw  do służby w kościele. Szczególnie módlmy się w tym tygodniu za przygotowujących się do święceń kapłańskich.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zapłatę i wyrównanie rachunków opłaty za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za Wasze ofiary. 

Zapraszamy dziś o godz. 14.30 na nabożeństwo w którym będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W tym tygodniu przeżywamy czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty i pojednania i do Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych na mszę św. szkolną o godz. 17.00.  Przewodniczą kl. VI z Brzeźc. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie o godz. 16.00 do salek katechetycznych.

Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. Zachęcamy wiernych do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz.17.30, a we wtorek po rannej mszy św.

W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Świętą – Jezus pragnie spotkać się z każdym z nas.  Módlmy się w intencjach II Synodu naszej Archidiecezji, kandydatów do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania.         

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę. Zapraszamy do udziału w mszach św. w tym dniu o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Szczególnie na godz. 8.00 zapraszamy maturzystów wraz z rodzinami, by wyprosić dary Ducha Św. na czas egzaminów maturalnych.

Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. : Muzułmanin który został katolikiem, Kim naprawdę są Nocne Wilki, Blachnicki w Sejmie, Nieznane fotografie, Cz bociany jedzą żaby, Herezja szefa FBI  i wiele innych artykułów. Dla dzieci mamy nowy numer „Małego Gościa”, a w nim plakat z wizerunkiem MB z Guadalupe.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.


 

 

 

Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Charytatywnych:

Brenna: 11 - 14 maj 2015r. - tel: 33 853 65 73, tel: 519 546 204  Plan rekolekcji KLIKwLINK

Panewniki: 15 - 18 czerwiec 2015r. - tel: (32) 252 54 93 Plan rekolekcji KLIKwLINK

Kokoszyce: 12 - 15 październik 2015r. - tel: (32) 4561497;  tel: 519546237 Plan rekolekcji KLIKwLINK

 

KOMUNIKAT PO I SESJI II SYNODU ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Od listopada 2012 trwa w naszej Archidiecezji Synod, który jest najważniejszym ciałem doradczym Księdza Arcybiskupa. Zadaniem Synodu jest zmierzenie się z wyzwaniami, jakie współczesność stawia przed naszym lokalnym Kościołem.

Po okresie prac komisji oraz konsultacji, zwłaszcza z księżmi i radami parafialnymi, ponad dwustu członków Synodu zebrało się 14 marca po raz pierwszy na obradach w auli gmachu Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

Zgromadzenie dyskutowało najpierw nad projektem zbioru zasad dotyczących zachowania i upowszechniania tradycji naszego Kościoła katowickiego. Pamięć jest nieodłącznie związana z pamiątkami przeszłości, o które trzeba należycie dbać – tak na poziomie diecezji, jak parafii. Chodzi zwłaszcza o staranność w prowadzeniu archiwów, bibliotek, ale też o popularyzację wiedzy o dziejach duszpasterstwa na Śląsku.

W drugiej części obrad zastanawiano się nad wyzwaniami, które stawia przed Kościołem katowickim współczesna kultura. W projekcie uchwały najważniejsza jest propozycja utworzenia przestrzeni dla duszpasterstwa „twórców kultury” - zarówno artystów, jak i naukowców. Jego siedzibą stać się mogą podziemia katowickiej katedry.

Zgromadzenie synodalne przegłosowało kilkanaście poprawek do projektów przygotowanych przez komisje. Ostateczne głosowanie nad dwoma pierwszymi uchwałami będzie miało miejsce na następnej sesji Synodu, która odbędzie się 18 kwietnia. Wówczas pod dyskusję poddane zostaną projekty dotyczące kwestii społecznych oraz posługi charytatywnej w katowickim Kościele. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla członków Synodu.

 

Abp Wiktor Skworc prosi o modlitwę za katowicki Kościół w czas Synodu KLIKwLINK

 

 

W dziale Dwutygodnik publikowane są archiwalne wydania SZKAPLERZA KLIKwLINK

 


Harmonogram troski o czystość kościoła rodziców dzieci komunijnych zamieszczony jest w dziale SAKRAMENTY/KOMUNIA ŚW


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat