Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Kanonizacja bł. Jana Pawła II materiały do katechez i nie tylko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  Niedziela, 24. 08. 2014r., XXI Niedziela zwykła

 

Remont wieży - ciąg dalszyWitamy wszystkich zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii. Kolekta przeznaczona są na zakup miedzi i prace remontowe wieży kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele i te składane na konto w banku.

Nabożeństwo popołudniowe o godz.14.30.

We wtorek obchodzimy Uroczystość MB Częstochowskiej. SERDECZNIE ZAPRASZAM W TYM DNIU NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 8.00. Zachęcam też do modlitwy wspólnej na Apel Jasnogórski z całym domem zawierzając się naszej Królowej.

W czwartek o godz. 17.00 msza św. wakacyjna dla dzieci.

W piątek o godz. 17.00 Godzina Święta, zachęcamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W sobotę zapraszam o godz. 16.00 dzieci naszej Parafii z Brzeźc i Mizerowa do spowiedzi przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie w poniedziałek 1 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli.

W niedzielę 31 sierpnia o godz. 15.00 pragniemy podziękować Bogu Ojcu za tegoroczne ciężkie żniwa. Zapraszam mieszkańców Brzeźc i Mizerowa na tę mszę św. dziękczynną dożynkową.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” , a w nim m.in.: pierwsza z trzech płyt z „ Dzienniczkiem „ siostry Faustyny, Historie mężczyzn, którym czytanie „ Dzienniczka „ odmieniło życie, Kobiety na pierwszej linii, Homilia abp. Konrada Krajewskiego, Świeccy którzy zamykają się w klasztorach, Żywot człowieka pracowitego i

wiele innych ciekawych artykułów. Dla chorych mamy nowy numer miesięcznika „Apostolstwa chorych”.

Od 8 – 11września pragniemy zorganizować Pielgrzymkę na Litwę. Zapisy dziś w zakrystii i jutro w kancelarii parafialnej od godz.15.00 – 17.00. Proszę przynieść dowód osobisty i całą wpłatę. Plan Pielgrzymki w dziale PIELGRZYMKA

W tym tygodniu możemy zamawiać intencje mszalne na Rok 2015 w Domu Katechetycznym: we wtorek od 8.00 - 11.00, a w środę, czwartek i piątek od 16.00 – 19.00. Bardzo proszę by trzymać się tych terminów.

Dofinansowanie na remont kościoła

 

 

Galeria  Remont wieży 2014W dniu 16 czerwca br. rozpoczęły się roboty konserwatorskie w ramach projektu
pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2”. Głównym celem projektu jest odbudowa i poprawa stanu dziedzictwa kulturowego poprzez remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w M.B. Szkaplerznej. Koszt całkowity zadania wynosi ponad 400 000 zł, z czego dotacja stanowi 50%. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

 

 

Ogłoszenie o wyborze oferty.
Brzeźce, dnia 9.06.2014 r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej ul. Pokoju 1, 43-200 Brzeźce, informuje, iż na realizację projektu pn. „Rewaloryzacja Kościoła Parafialnego p.w. M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach Etap 2 „Remont konserwatorski hełmu wieży kościoła p.w. M.B.Szkaplerznej” dofinansowanego w ramach działania „Odnowa
i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 złożono następującą ofertę;

1. KONIOR Firma Projektowo Budowlana sp.j. Andrzej Konior, Krzysztof Konior,
40-014 Katowice, ul. Mariacka 9 – cena brutto 398 426,84 zł

Po sprawdzeniu oferty z warunkami zapytania wybrano ww. ofertę.

Proboszcz Parafii w Brzeźcach
Ks. Karol Matera


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat