Gość Niedzielny - online

Synod Archidiecezjalny - informacje online

Ogólna liczba wizyt:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


26. 07. 2015r., XVII Niedziela zwykła


Odpust parafialny 2015

Witamy wszystkich zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii. Kolekta przeznaczona na dalszy remont wieży kościoła. Nowy rachunek to 86 100,00 zł.

Zapraszamy na nieszpory o godz. 14. 30.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za liczny udział w uroczystości odpustowej. Dziękuję pocztom sztandarowym, strażakom za niesienie baldachimu, matkom niosącym obraz, dzieciom sypiącym kwiaty, rodzicom dzieci komunijnym za ofiarowane kwiaty. Panu Jackowi Cisło za zdjęcia i prowadzenie strony internetowej parafii.

 W czwartek wszystkie dzieci obecne w parafii zapraszam do udziału w mszy św. wakacyjnej o godz. 17.00.

W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pojednania.

Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. : Wywiad z kard. Mullerem o Komunii św. dla osób rozwiedzionych, Moje życie w bliskości Ojca Pio, Granice otwartych granic, Cuda Matki Zagłębia, Dlaczego biorą dopalacze, Kukiz, idę po nową Polskę, Francja- protest przeciw przekazywaniu kościołów muzułmanom i wiele innych ciekawych artykułów.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy pogodnego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

W sobotę 1 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła i odmówienie Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Mario oraz spełniąjąc zwykłe warunki odpustu.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona Księga gdzie możemy wpisać nasz czas przyrzeczenia.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny U. Śl.

 


Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Charytatywnych:

 

Kokoszyce: 12 - 15 październik 2015r. - tel: (32) 4561497;  tel: 519546237 Plan rekolekcji KLIKwLINK

 

 

W dziale Dwutygodnik publikowane są archiwalne wydania SZKAPLERZA KLIKwLINK

 


Harmonogram troski o czystość kościoła rodziców dzieci komunijnych zamieszczony jest w dziale SAKRAMENTY/KOMUNIA ŚW


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

INFORMACJA: Strona Parafii M.B.Szkaplerznej, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat